Özgeçmiş

1963 yılında Ankara’da dogdu. Orta ve lise ögrenimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde tamamlayarak, 1981 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp egitimine basladı. 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini tamamladı. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Dogum A.B.D.’de uzmanlık egitimine basladı.

1992 yılında Kadın Hastalıkları ve Dogum uzmanı oldu. 1993-1996 yılları arasında mecburi hizmetini Samsun Dogumevinde tamamladı. 1996 yılında Gazi Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Dogum Ana Bilim Dalına Uzman Doktor olarak basladı. 1998 yılında tüp bebek çalısmalarına basladı ve Gazi Tüp Bebek Merkezini kuran ekipte görev aldı. 2003 yılında doçent ve 2009 yılında profesör unvanı aldı. 1998 yılından beri kısırlık ve tüp bebek tedavilerini aktif olarak yürütmektedir.

Prof Dr Ahmet Erdem’in akademik ilgi alanları Yardımcı Üreme Teknikleri (Tüp bebek , inseminasyon) basta olmak üzere, jinekolojik endokrinoloji (Polikistik over sendromu, menopoz, üreme hormone bozuklukları), endoskopik cerrahi, endometriozis, çogul ve yüksek riskli gebeliklerdir.

Bu konularda yurt dışı saygın dergilerde çok sayıda bilimsel çalısması vardır. Ayrıca “American Society of Reproductive Medicine”, “European Society of Human Reproduction And Embriology”, “American Association of Gynecological Laparoscopy” yurt içinde “Turkish Society of Reproductive Medicine” cemiyetlerine üyedir.

Prof. Dr. Ahmet Erdem evli ve iki çocuk babasıdır.

Novaart Tüp Bebek Merkezi

NOVAART TÜP BEBEK MERKEZİ olarak, ”yeni bir hayat” sloganıyla yola çıktık. Mesleki hayatlarını infertilite-tüp bebek konusuna adamış olan uzman hekim kadromuzla, sizleri en büyük hayalinize kavuşturmak için, en son teknolojik gelişmeleri kullanarak, size özel tedavi programlarını uygulamak ve mutluluğunuzu paylaşmak istiyoruz. Kendinizi evinizin rahatlığında ve güvende hissedeceğiniz, size en uygun tedavinin uygulandığına emin olacağınız, bilimsel gerçeklerden sapmadan hedefe ulaşmaya çalışan bir klinik olmak ilk hedefimizdir. Tüp bebek tedavi süreci, hekim-hasta ilişkisinde en yoğun güven ve doğru bilgi paylaşımını gerektiren süreçtir. Tedavi için seçilen merkezin, bilgi, deneyim ve laboratuar kalitesi başarıya giden yolda en önemli belirleyicidir.

Hizmet Kapsamları

  • Tüp Bebek Tedavisi
  • Kadın Doğum Hastalıkları
  • Tedavide Yeni Teknolojiler